Často kladené otázky

Na tomto místě budeme shromažďovat často kladené dotazy hráčů slovního fotbalu, tak jak nám je zasíláte nebo jak je zachytíme na komentářích u hry.

Jak to, že jsou ve hře tak strašná slova jako ŠKOT, SRN, STUP...atd?? A jak to, že hra neuznává naprosto běžná podstatná jména? Kdo o tom rozhoduje? Udělejte s tím konečně něco!

Občas nám chodí podobné e-maily. Upozorňujeme všechny hráče, že na slovník hry nemáme žádný vliv. Pokud máte jakékoliv dotazy k platnosti slov nebo chcete nějaká slova navrhnout do hry nebo naopak vyřadit, kontaktujte přímo administrátory hry.
Více info na https://www.geewa.com/slovni-fotbal#p=t:slovnik

Několikrát za sebou se mi stalo, že jsem soupeři dal červenou kartu, ale písmeno navíc, které jsem měl, jsem nemohl udat. Kde je tedy výhoda písmene navíc?

 

Písmenko navíc nezaručuje automaticky výhodu pro hráče, který je má. Viz. pravidla: "Červenou kartu dostane hráč v případě, že soupeř využije všechna písmena ze svého zásobníku. Každá červená znamená, že v dalším kole budete mít o jedno písmeno v zásobníku méně."

Systém losuje písmenka náhodně, někdy vám pomůže, když má červenou soupeř, někdy vás zachrání, když máte červenou kartu navíc vy. Mít písmenko navíc vede často k výhře, ale není to pravidlem.

Jak je možné, že hra uznává nečeská slova (dux, aju, aeon) nebo nespisovné výrazy (říďa, vejr)? Není tato hra o českých spisovných podstatných jménech?

 

Není. Pravidla hovoří pouze takto: Vytvoření co nejvíce podstatných jmen z 11 dostupných písmen je hlavním cílem hry. Nikde není řečeno, že ve slovníku hry nesmějí být slova cizí, přejatá, či hovorová. Hovorové výrazy jsou součástí spisovné češtiny viz. vysvětlení. Rozhodující pro zařazení daného slova do slovníku hry je jeho přítomnost v určených zdrojích.

Docela často mi hra padá, odpojuje mě. Mívám prohru, i když mi hra napíše, že odešel soupeř.

 

To je poměrně častý problém. Několik tipů jak postupovat v tomto případě nalezne i ZDE na našem webu. V případě přetrvávajících problémů doporučujeme obrátit se na administrátory hry, určitě po vás budou chtít report z měření rychlosti vašeho připojení. Kontakt např. ZDE

Potřebuji si udělat snímek obrazovky (screen), ale nevím jak na to.

 

Podrobný postup jak pořídit screen ze hry naleznete na našem webu ZDE.

Soupeř byl při hře vulgární a sprostý, dá se konverzace nějak vypnout a dotyčného potrestat?

 

Konverzace (chat) pod herním oknem zatím vypnout nelze. Pokud nechcete při hře komunikovat, jednoduše tuto možnost ignorujte. Jediný důkaz vašeho tvrzení o případné vulgaritě soupeře je vámi pořízený screen z rozbaleného výpisu konverzace. Pořiďte jej a následně odešlete administrátorovi hry, ten zařídí zablokování dotyčného nicku.

Někdy se mi stane, že mám jiná písmena než soupeř, nebo hra skončí již třeba ve druhém kole.

 

Hra se občas chová záhadně a těžko prokazatelně. Lze předpokládat, že k tomu dochází při problémem s Adobe flash plyerem AFP. Doporučejme jen odebrat a nainstalovat novější verzi, kterou získáte zde: https://get.adobe.com/cz/flashplayer/
Jediný důkaz o existenci takové chyby je v tomto případě vámi vytvořený screen a jeho odeslání administrátorům hry.

Na mapce před spuštěním hry vidím vlaječku jinde, než je místo mého bydliště. Tvůrci hry neznají zeměpis?

 

Znají. Praporek na mapě republiky znázorňuje sídlo vašeho internetového providera (poskytovatele připojení). Nezobrazuje místo vašeho bydliště.

Hra mi neuznává evidentně platná slova. Po odeslání se zobrazí šedě s otazníkem. Soupeř měl stejné slovo uznané, jak je to možné?

 

Tento jev nastává v zásadě ve dvou případech. Buď se jedná o překlep nebo o dočasný mikrovýpadek připojení k internetu. V takovém případě i platná slova někdy odejdou s otazníkem zbarvená šedě (není možné je v okamžiku výpadku ověřit s databází a proto jsou vyhodnocena jako neplatná)

Občas se mi objeví oranžová tabulka, že soupeř nestihl odehrát v časovém limitu a nemusím na něj čekat. Pokud ale zmáčknu tlačítko Nečekat, mám připsanou prohru a nula bodů.

 

Známý a často propíraný problém. Pokud chcete mít jistotu, že vás tabulka nepoškodí, na nic neklikejte a čekejte, soupeř se velmi často "vrátí" a hra pokračuje. Pokud dáte "Nečekat", vystavujete se riziku, že tak učiníte v okamžiku, kdy je  již soupeř opět ve hře, ale vás hra vyhodnotí jako toho, kdo odešel, máte LEFT a prohru.

Co je ELO hodnocení?

 

Rating ELO je statistické ohodnocení výkonnosti hráče či týmu na základě výsledků jeho her podle určitého systému. Zjednodušeně se dá popsat takto: Po každé výhře se vám přičtou určité body, po každé prohře odečtou. Výše bodové změny je závislá na ELO vašeho soupeře. Porážka silnějšího vám přinese více ELO bodů než porážka slabšího. A naopak, prohra se silnějším vám odečte méně ELO bodů než když prohrajete se slabším hráčem.
V lize SF začínáte jako nový hráč s výší ELO 1000. Pokud neodehrajete za celý týden ani jeden zápas v lize SF, je vám odečteno 20 ELO bodů.

Občas se mi během hry "zvětší" písmenko, na které kliknu a neodešle se. Hra se tím zdržuje.


Toto je poměrně častý problém. Může mít dvě příčiny. Špatná myš, resp. mikrospínače na tlačítkách nebo špatné nastavení myši. V prvním případě zkuste myš vyměnit za jinou. Nastavení dvojkliku myši naleznete v Ovládacích panelech, volba myš, nastavení rychlosti dvojitého kliknutí. U windows 7 otevřete Ovládací panely a do vyhledávání napište "myš". Potom klikněte na Změnit nastavení myši.