Carrie 6

01.04.2013 20:50

Jako první přinášíme rozhovou s vícemistryní a stříbrnou hráčkou mistrovství ČR v roce 2012. Za sebou má sice teprve rok v turnajích, ale už se stala druhou nejúspěšnější hráčkou vůbec. Nejen tento fakt, ale i zkušenosti z portálu, špičková hra i příkladný přístup ke hře z ní činí jednu z největších osobností turnajů i slovního fotbalu jako takového. Přečtěte si rozhovor s touto hráčkou:
 

 

Jak jsi se dostal/a ke slovnímu fotbalu?

Přivedla mě k němu moje sestra :-)

 

 

Jak dlouho hraješ?

Myslím, že už to budou 4 roky, co jsem začala hrát ligu.

 

 

Kolik her týdně běžně odehraješ?

Jak kdy, podle nálady a času, ale většinou tak cca 100 zápasů, někdy je to ale i dvojnásobek :-)

 

 

Jaké máš koníčky vedle SF?

Ráda fotografuji (hlavně přírodu). S tím souvisí i můj další koníček a to je grafická úprava fotografií. A co se týče sportu, poslední dobou jsem si oblíbila stolní tenis :-) a pokud to počasí dovolí, tak si ráda vyjedu na kole nebo bruslích.

 

Co Tě na hře nejvíce baví?

Vyhrávat :-D

Ne, tak baví mě hlavně to, že si člověk doplňuje slovní zásobu a že může pěkně procvičovat mozkové závity a sem tam prožít i napětí ze hry :-)

 

Vadí ti na hře něco? Případně co/proč?

Rozhodně mi vadí některé technické nedostatky hry, ty, o kterých se často debatuje v komentářích. Např. tabulka „nečekat“, často se měnící slovník a taky nemožnost vypnutí chatu u hry. S některými lidmi u hry ráda popovídám, ale číst urážky a vulgarity od těch, které nikdo nenaučil prohrávat, fakt nemusím. No a taky by se nemusel tak často sekat kecálek (u mě už jedině sekálek :-) ), ale to už je asi to nejmenší.

 

Co považuješ za svůj nejlepší výsledek?

Jednoznačně 2. místo na mistrovství ;-)

 

 

Máš fotbálkový vzor? Případně koho?

viz odpověď, kdo je pro mě nejlepším hráčem :-)

 

 

S jakou podkladovou barvou se ti hraje nejlépe?

S fialovou a modrou.

 

 

Kterou podkladovou barvu máš nejméně rád/a?

Oranžovou – ta by člověku vypálila oči :-)

 

 

Máš nějaké oblíbené soupeře?

Samozřejmě mám. Hlavně ty, se kterými se dá příjemně popovídat, zasmát, kteří tu hru berou s určitým nadhledem :-)

 

 

Máš nějaké neoblíbené soupeře?

Ano, mám. Ale jmenovat nebudu :-)

 

 

Jaký je tvůj názor na:

1. podvodníky (viz. vyklikávači, klikající na "nečekat", hrače kteří se vyhýbají soupeřům, nebo je odchytávají s cílem jim uškodit, nebo si pomoci).

U mě jsou takoví „hráči“ ubožáci, zvlášť ti, kteří člověka vyhodí ze hry tlačítkem „nečekat“. Nepochopím, že je taková „výhra“ může těšit. A co se týče těch, kteří vyklikávají - jednoduše jsou to srabi :-)

2. stále nedodělaný slovník a z něj plynoucí profity hráčů. Co bys ohledně slovníku změnil/a a proč?

Já už bych ho neměnila. Kéž by zůstal v takové podobě, v jaké je. Určitě je spousta slov, která bych já osobně vyřadila, protože si myslím, že nemají s češtinou nic společného :-) Ale to je otázka názoru a každého jedince. Je nemožné, aby byli všichni hráči s obsahem slovníku spokojeni.

 

Kterou fotbálkovou dovednost/i považuješ za svou největší přednost?

Rychlost v klikání. I když jsou dny, kdy jsem totální hlemýžď :-)

 

 

Co považuješ za svou největší slabinu?

Poměrně časté výkyvy ve výkonech. Někdy překvapuji sama sebe, co všechno dokážu vytvořit, kolik toho zvládnu naklikat, pak sednu ke hře třeba druhý den a jsem totální lama :-D Další mojí slabinou jsou pozornostní kola, tam se pořád moc nechytám.

 

Jak přistupuješ ke hře abys podala maximální výkon, zbavil/a se nervozity apod.? Co ti pomáha?

Někdy mi nepomůže vůbec nic :-). Když jsem byla na „živáku“, očekávala jsem, že nervozitou nevyplodím nic, kupodivu jsem byla v naprostém klidu a i to mi určitě pomohlo k tomu umístění. Jinak bývám hrozný nervák, ať už jde o SF nebo cokoliv jiného. Zatím jsem ale nepřišla na to, jak se nervozity zbavit :-)

Kdo je podle Tebe nejlepším hráčem/hráčkou?

Na takovou otázku se nedá jednoznačně odpovědět. Těch hráčů, kteří jsou opravdu dobří, je víc, každý vyniká v něčem jiném. Někdo v rychlosti, někdo v tvořivosti. Je pravda, že jsou i tací, co zvládají oboje skvěle. Kdybych měla jmenovat konkrétní osoby, asi by to byl sáhodlouhý seznam :-)

 

Čeho si na soupeřích vážíš nejvíc?

Férovosti a toho, že přistupují ke hře opravdu jen jako ke hře, ne k něčemu, kvůli čemu by se měl zhroutit svět.

 

 

Který turnaj máš nejraději?

Astro.

 

 

Jaké jsou Tvé další fotbálkové cíle?

Já už po žádných dalších cílech neprahnu. Moc si cením toho, že jsem měla možnost zkusit si „živák“, poznat některé hráče osobně. A abych třeba pomýšlela na 1. místo? To ani náhodou, protože vím, že jsou hráči, kteří umí daleko víc než já ;-)

 

Jako oblíbený turnaj zmiňuješ ten astrologický, proč právě on?

Líbí se mi proto, že se hraje v týmech. A já mám skvělého parťáka.

 

 

Jednalo se zároveň o tvou premiéru v turnajích. Nejprve jsi vyhrála v rámci znamení, posléze ale ve finále prohrála 3 ze 4 her a odstoupila. V turnaji Tě očividně svazovala nováčkovská nervozita. Dal Ti ale tento křest ohněm něco do budoucna?

Je pravda, že jsem ho ukončila s pocitem, že v něm asi nemám co dělat :D Proto jsem se taky neangažovala v žádných jiných turnajích. A jestli mi to dalo něco do budoucna? Možná větší odvahu nebát se toho tolik, zvlášť po zkušenosti s živým turnajem .-)

 

 

Druhý ročník již vypadá z Tvého pohledu podstatně lépe. Nicméně...Vodnáři mají velmi silný tandem, ale ve dvou mají malou šanci na úspěch v celkovém hodnocení. Není to trochu vada na kráse? Zkusíte příští roky agitovat další? Není pochyb o tom, že velmi platná by byla například Bel.

Je to určitě škoda, že jsme na toto znamení stále jen dva. Bel by se nám do týmu každopádně hodila. Problém je v tom, že o žádných jiných Vodnářích nevím. Pár lidí jsem zkoušela do turnaje zlanařit, ale zatím jsem dostala odpovědi typu: "Na to já nemám s vámi soupeřit", hraji jen pro zábavu" atd. V takovém turnaji je asi těžké obsadit jednotlivá znamení vyváženě.
 
Mimo tento turnaj jsi hrála ještě dvě další soutěže. Prvním byla kvalifikace na mistrovství, na které byla ještě znát částečná nervozita, ale nakonec prohra pouze s "astro" kolegou kokosusem a postup ze druhého místa ve skupině. Byl už zde znát nějaký pokrok?

Možná malinký pokrok ano, rozhodně jsem z kvalifikace měla lepší pocity, než z prvního astro turnaje
 
Naplno se pak Tvá hvězda rozzářila na samotném mistrovství. Nejprve těžká skupina se simcou93, kokosusem, aminouzuzkou, caballito a Drafanem s bilancí 10:0. Poté ještě těžší finále a prohra pouze s budoucím mistrem. Při premiéře jsi tak skončila na skvělém druhém místě. Pomohlo setkání in natura uklidnění, nebo bylo příčin více?

Řekla bych, že nejvíc mi k tomu uklidnění asi napomohlo právě to osobní setkání. Je to úplně jiné, než když člověk hraje s neznámými tvářemi. Ale já si žádné naděje na umístění nedělala, a asi právě proto jsem hrála s klidem, bez jakékoli trémy. Přijela jsem do Prahy hlavně kvůli tomu, abych právě některé hráče poznala osobně a taky proto, abych ukázala, že nepatřím mezi podvodníky.
 
Jaké byly bezprostřední dojmy po tomto úspěchu?

Samozřejmě obrovská radost  O to větší, když člověk žádný úspěch neočekával
 
 

Tímto počinem jsi se zároveň stala druhou nejúspěšnější hráčkou v pětileté historii mistrovství. Většího úspěchu dosáhla už pouze Bel, které se v turnaji podařilo zvítězit. Jak tento fakt vnímáš? Necítíš na sebe větší tlak a očekávání?

Necítím. Kdo se mnou hraje pravidelně, tak zná ty mé výkyvy, o kterých jsem už mluvila. Člověk může být sebevětším favoritem na umístění, ale to ještě neznamená, že ho dosáhne. Záleží na mnoha faktorech, např. ta zmiňovaná nervozita, jestli člověku dané hry "sednou" a mnoho jiných. Vůbec bych se nedivila, kdybych na dalším turnaji skončila mezi posledními :D
 
Je jakýmsi prokletím obhájců (byť především těch zlatých), že rok poté nepřijedou. Chystáš se obhajovat své stříbro na dalším turnaji?

Pokud to okolnosti umožní, tak ano


 

Plánuješ zkusit i nějaké jiné turnaje?

Ráda bych zkusila turnaj dvojic.
 
 

Právě turnaj dvojic patří mezi hráči k nejpopulárnějším. Má čtyřletou historii a řádu vazeb. Kdo by byl potenciálním parťákem/parťačkou?

Měl by to být můj dosavadní parťák, tedy kokosus  Pokud samozřejmě jeho nabídka stále platí
 
 

Nějaký pátek už hraješ a byť v turnajích zatím ne moc dlouho, už jsi dosáhla velkého úspěchu. Hráči by určitě ocenili nějakou radu. Ať už jak jsi se během roku vyrovnala s turnaji a nervozitou, nebo i ve hře jako takové. Máš nějakou?

Nějaká rada by se snad našla  Určitě doporučuji hrát i mimo ligu, tzn. "přáteláky". Řekla bych, že hlavně to mi pomohlo ke zlepšení ve hře nejvíce. Zkrátka trénovat, trénovat a trénovat :D Třeba hra na 5+ je vynikající způsob tréninku dlouhých slov.

 

na otázky se ptal: Aries