Jak pořídím screen (snímek obrazovky) z průběhu hry?

15.02.2012 21:15

Pro někoho je pořízení screenu triviální záležitost, pro některé méně počítačově zdatné hráče problém. Jeho řešení popisuje náš návod:


1) Na vaší klávesnici, většinou bývá napravo od klávesy F12, vidíte klávesu s nápisem "Print Screen" nebo "Prt Scr Sys Rq". Tuto klávesu stiskněte a snímek plochy se uloží do clipboardu (paměťové schránky). Obsah clipboardu se podrží pouze pokud nebudete znovu mačkat klávesu PrtScr nebo kombinaci CTRL+C! Takže s následným uložením obsahu neotálejte.

2) Spusťte si program Malování ve svém počítači.
(Start -> Programy -> Příslušenství -> Malování)

3) Měli byste vidět bílý čtverec (pokud ne, tak Soubor -> Nový). Stiskněte Ctrl+V. Obrázek se zkopíruje do editoru Malování a nyní ho můžete různě upravit.

4)  Soubor si uložte. (Soubor -> Uložit jako...). Soubor si pojmenujte a v kolonce Uložte jako typ zvolte JPEG (menší objem souboru, vhodný pro posílání emailem, publikování na webech, atd.). Nejsnazší je ukládat tyto soubory na plochu, do dokumentů či do předem připravené složky.

 

Pro komfortnější práci se screenshoty doporučujeme specializované aplikace, zdarma dostupné na internetu, např. Gadwin PrintScreen, stáhnete ho třeba ZDE

 

mea