Cíl hry

Vytvoření co nejvíce podstatných jmen z 11 dostupných písmen je hlavním cílem hry.
Díky vytvořeným slovům a využití co nejvíce písmenek ze svého zásobníku skórujete góly. Důležité je dát v 6 kolech více gólů nežli protivník. Je-li stav po 6 kolech nerozhodný, rozhoduje o vítězi zlatý gól (kdo dá první gól, vyhrává).

 

Ovládání hry

Tvořit slova můžete klikáním myší na jednotlivá písmena obsažená v zásobníku. Pokud kliknete špatně, tak kliknutím na písmeno v už tvořeném slově se toto písmeno ihned vrátí zpět do zásobníku. Kliknete-li na tlačítko “Odeslat” (napravo od tvořeného slova), tak se slovo potvrdí - tedy přesune do seznamu vytvořených slov, který se nachází vlevo nahoře. Kliknete-li na tlačítko “Smazat”, tak se celé slovo smaže a všechna písmenka se vrátí do zásobníku.

 

Bodování

Oba soupeři hrají naráz. Mají 90 vteřin na poskládání co největšího množství podstatných jmen (v 1. pádu jednotného i množného čísla) z dostupných 11 písmen v zásobníku (písmena lze využívat opakovaně v dalších slovech). České CH je vyhodnocováno jako 2 písmena, stejně jako ve hře Scrabble. Pokud Vámi složené podstatné jméno nebude ve slovníku, tak zešedne a posune se v seznamu složených slov dolů, čímž je také i vyřazeno.

Když skončí kolo, dojde k srovnání seznamů slov obou hráčů a ze seznamu se vyřadí i slova, která složili oba hráči stejně. V konečném seznamu pak tedy zůstanou jen slova, která jsou platná a která složil jen jeden z hráčů. Tato slova se poté zapíší do trasy o 20 pozicích (písmenech) na fotbalové hřiště. Dosažení 21. a vyšší pozice znamená vstřelení gólu. Stane-li se, že oba hráči přesáhnou v jednom kole brankovou čáru současně, tak o vstřelení gólu rozhodne větší počet pozic za brankovou čárou.

Dále dojde k udělení žlutých a červených karet. Žlutou kartu dostane hráč, jehož nejdelší platné slovo je kratší než nejdelší platné soupeřovo. Červenou kartu dostane hráč v případě, že soupeř využije všechna písmena ze svého zásobníku. Každá červená znamená, že v dalším kole budete mít o jedno písmeno v zásobníku méně.

Symbolika je zřejmá: písmena v zásobníku symbolizují hráče a složená podstatná jména přihrávky. Některé přihrávky jsou chybné, některé zablokuje soupeř a ty úspěšné znamenají posun k soupeřově brance a nakonec i gól.

 

Zpět